Lucha Television Upcoming Schedule
Last updated 07/24

 
Air Time Tape Date Potential Lineup
CMLL on FOX SPORTS
FS2: 07/26: 12-1p CT
FS2: 07/27: 11-12n CT
07/18 Mexico

Dalys, La Seductora, Princesa Blanca vs Lluvia, Marcela, Princesa Sugehit
Atlantis, Dragón Rojo Jr., Stuka Jr. vs Pólvora, Rey Escorpión, Último Guerrero
Negro Casas & Shocker © vs La Sombra & Rush [CMLL TAG]

AAA
Televisa: 07/26: 3:30-5p CT
UTDN: 07/31: 9-11p CT
07/05 Nayarit

Mamba, Mini Abismo Negro, Sexy Star, Taya Valkyrie vs Jennifer Blake, La Jarochita, Mascarita Sagrada, Pimpinela Escarlata
Angélico, Australian Suicide, Fénix vs El Apache, Pentagón Jr., Súper Fly
Monsther Clown, Murder Clown, Psycho Clown vs Hijo del Fantasma, Silver King, Texano Jr.
Cibernético & Myzteziz vs Averno & Chessman

CMLL on 52MX
US 07/26: 9-10a CT
MEX 07/26: 8-9p CT
07/15 GDL

Omar Brunetti, Sky Kid, Smaker vs Boby Zavala, Olímpico, Sangre Azteca
Marco Corleone, Máscara Dorada, Super Porky vs Ephesto, Rey Bucanero, Terrible
Shocker vs La Máscara

CMLL on Claro Sports
MEX 07/26: 11a-12n CT
07/20 Coliseo

Blue Panther vs Boby Zavala [lightning]
Ángel de Oro, Rey Cometa, Titán vs Rey Bucanero, Terrible, Vangellys
Marco Corleone, Máximo, Rush vs Euforia, Mr. Niebla, Niebla Roja

CMLL on Cadena3
07/26: 7-9p CT
07/22 Mexico Cancerbero, Raziel, Virus vs Cachorro, Stigma, Tritón
Fuego, Rey Cometa, Stuka Jr. vs Ephesto, Hechicero, Misterioso II
Cavernario, Rey Bucanero, Terrible vs Marco Corleone, Máscara Dorada, Titán
Euforia vs Valiente

CMLL on TVC Deportes (Puebla)
07/27: 5-7p CT

07/14 Puebla Akrón, Espíritu Maligno, King Jaguar vs Meyer, Milenium, Tigre Rojo
Lluvia, Marcela, Princesa Sugehit vs La Seductora, Princesa Blanca, Tiffany
Delta, Guerrero Maya Jr., Tigre Rojo Jr. vs Blue Center, Boby Zavala, El Cavernario
Virus © vs Stigma [CMLL SL]
Atlantis, Valiente, Volador Jr. vs Euforia, Niebla Roja, Último Guerrero
Lucha Azteca on FS2
07/26: 4-5p CT
07/12 Mexico Ángel de Oro, Stuka Jr., Super Porky vs Ephesto, Hechicero, Pólvora
Marco Corleone, Máximo, Rush vs Cavernario, Negro Casas, Último Guerrero
La Sombra vs Shocker
CMLL on Terra
07/27: 5-7:00ish p CT
07/27 Coliseo Fantasy, Stukita, Último Dragoncito vs Mercurio, Pequeño Nitro, Pequeño Universo 2000
Black Panther, Soberano Jr., Star Jr. vs Guerrero Negro Jr., Hijo del Signo, Nitro
Dragon Lee, Fuego, Oro Jr. vs Metálico, Skándalo, Virus
Silueta vs Zeuxis [lightning]
Ángel de Oro, Blue Panther, Sagrado vs Gran Guerrero, Pierroth, Pólvora
Marco Corleone, Máscara Dorada, Stuka Jr. vs Euforia, Felino, Mr. Niebla
Noche de Coliseo
Multimedios
07/27: 5-7p CT
07/27: 1?-3?a CT
07/22 ACM

El Divo, Mr. Nice, Orquídea Negra vs Corazón de Barrio, El Cadillo, Espanto
Ruby vs Nataly, Miss Linares
Hator, Jerry, Mario Bezares, Snoopy, Super Parka, Vudu vs Konnan Big

IWRG on AYM Sports/LAS
LAS & AYM 07/27: 10:30p-12:30a
various ever changing reruns
07/20 ACM

Guerrero Mixtico & Hip Hop Man vs Alan Extreme & Dragón Celestial
Apolo Estrada Jr., Avisman, El Hijo del Diablo vs Emperador Azteca, Imposible, Metaleon
Bestia 666, Damián 666, Eterno vs Golden Magic, Relámpago, Rey Horus
Hijo De Dos Caras vs LA Park, Máscara Sagrada, Pirata Morgan, Demon Clown, Dr. Wagner Jr. [IWRG IC HEAVY, Ladder]